LEGNOART on 1946. aastal asutatud ettevõte, mis asub Omegnas, Loode-Itaalias, kauni Orta järve kaldal. Praegu on see esindatud enam kui 50 riigis üle maailma.

Ainulaadne LEGNOART kollektsioon on loodud tuntud disaineri Enrico Albertini ja tema meeskonna suurepärase ja tuntud disainerite tööga. Legnoart tähendab "puidust tehtud kunsti". - kõik brändi kataloogis olevad tooted on valmistatud kõrgeimate kvaliteedi- ja käsitöönormide kohaselt, pöörates suurt tähelepanu uuenduslikule disainile, tähelepanu detailidele ja keskkonnasõbralike materjalide kasutamisele.

Enamik Legnoarti puidust esemeid ja tooteid on valmistatud termopuidust - puidust, mida on 2-4 tundi 180-230 kraadi C juures auru all hoitud. Selle protsessi käigus muutuvad puidu omadused ja see muutub kuivemaks, tumedamaks, kõvemaks, palju vastupidavamaks mädanemise, hallituse, niiskuse, purunemise ja pragunemise suhtes, samuti väheneb puidu kokkutõmbumine ja paranevad soojusisolatsiooniomadused. Selle tulemusena ei ole selle Itaalia tootja kataloogis olevad tooted mitte ainult loomulikult ilusad, vaid ka vastupidavad. Enamik tooteid on valmistatud saarest, vahtrast või pähklipuust.