Milline on parim õhupuhastaja? See sõltub sellest, mida täpselt otsite. FormAdore'is on kõige populaarsem õhupuhastaja võluva nimega Roger kaubamärk. Stadleri vorm. See on varustatud paljude funktsioonidega, mille hulka kuuluvad seadme töö automaatne kohandamine vastavalt õhusaaste tasemele ja topeltfilter - eelfilter püüab kinni suurimad saasteosakesed, optimeerides seeläbi teise filtri tööd, mis on kohandatud püüdma isegi kõige peenemaid õietolmu, tolmulesta, viiruseid ja baktereid.

Kuid mitte ainult Roger ei vääri tähelepanu. Viktor õhupuhastaja on lisaks varustatud aroomianduriga, mis meeldib inimestele, kes on eriti tundlikud lõhnade suhtes. LifeAir Signature on seevastu õhupuhastaja koos ionisaatoriga - äärmiselt vaikne ja väga tõhus.

Õhupuhastaja on spetsiaalse filtreerimissüsteemiga elektriline seade, mis võimaldab parandada õhu kvaliteeti teie kodus või kontoris. Millise õhupuhastaja peaksite valima, et tõhusalt võidelda kahjulike saasteainete ja allergeenide vastu?

Kuidas õhupuhastid töötavad?

Kodu õhupuhastusseadmed on seadmed, mis on mõeldud selliste saasteainete nagu sudu, sigaretisuitsu, tolmuosakeste või mikroorganismide eemaldamiseks õhust, parandades seeläbi õhu kvaliteeti kodus. Kodu õhupuhastaja imeb õhku, seejärel filtreerib ja sõltuvalt mudelist mõnikord ka ioniseerib seda, enne kui ta selle ruumi välja laseb. Õhupuhastite põhimõte on väga lihtne, kuid väga tõhus. Tuleb siiski märkida, et see, milliseid saasteaineid õhupuhasti eemaldab, sõltub sellest, milliseid filtreerivaid elemente see sisaldab. Enamasti on õhupuhastid varustatud ventilaatori ja mitut tüüpi puhastusfiltritega. Selleks, et õhupuhastaja saaks oma funktsiooni korralikult täita, peab see olema paigutatud sellisesse kohta, kus on vaba õhuvool.

Õhupuhastaja - millist valida?

FormAdore'ist leiate nii õhupuhastid, mis puhastavad ainult õhku, kui ka mudelid, mis kombineerivad õhu ioniseerimise või niisutamise funktsiooni. Millise õhupuhastaja peaksite valima?

  • Õhupuhastid koos ionisaatoriga

Ioniseerimisfunktsiooniga õhupuhastid tekitavad õhus negatiivseid ioone, mis püüavad kinni saasteainete osakesed ja seejärel hävitavad need. Ioniseerimisega õhupuhastid muudavad õhufiltreerimise tõhusamaks ja korralikult ioniseeritud õhk on puhas, sisaldab vähem saasteaineid, tolmu ja mikroorganisme, mis on kasulik meie tervisele. Samuti tasub mainida, et ioniseerimisvõimalusega õhupuhastaja on parim õhupuhastaja allergikutele.

  • Õhupuhastid koos niisutajaga

Õhupuhastaja koos õhuniisutajaga on seade, mis ühendab endas puhastamise, st mitmesuguste lisandite eemaldamise õhust, ja niisutamise, st õhu niiskustaseme tõstmise optimaalsele tasemele. Tänu sellele lahendusele saame hoolitseda õhukvaliteedi eest terviklikult, ilma et peaksime ostma kaks eraldi seadet.

Lisaks sellele on õhupuhastid tavaliselt varustatud ka lisafunktsioonidega, nagu automaatne puhastus, õhu kvaliteedi indikaator, tolmuindikaator või taimeri.

Vaadake FA Magazine: Milline õhupuhastaja valida? 5 nõuannet, milles soovitame, mida õhupuhastaja valimisel silmas pidada.

Millised omadused peaksid olema parimal õhupuhastajal?

Kui otsustate, millist õhupuhastit osta, tuleb kõigepealt jälgida, millist tüüpi filtreid kasutatakse. Heal õhupuhastajal peaks olema HEPA-filter, mis eemaldab kõige väiksemad ja ka kõige ohtlikumad saasteained. Enamasti on HEPA-filtriga kaasas söefilter , mis vastutab ebameeldivate lõhnade, aga ka gaaside ja lenduvate orgaaniliste ühendite kõrvaldamise eest.

Parim õhupuhastaja peab olema tõhus. Mida suurem on kasutegur ja mida kiirem on õhuvool, seda tõhusamalt puhastab seade õhku saasteainetest.

Lisaks ei tohiks õhupuhastaja olla liiga mürarikas. Tavaliselt töötab see mitu tundi päevas, mistõttu on märgitud, et müratase ei tohiks olla üle 35 dB.

Korteri õhupuhastaja peaks olema ka esteetiliselt meeldiv ja stiilne, sest selleks, et see oma funktsiooni hästi täidaks, peab see tavaliselt seisma siseruumides nähtaval kohal. FormAdore'is ei ole aga puudust õhupuhastitest, mille disaini saab hõlpsasti integreerida ruumi paigutusse.

Lisateavet õhupuhastuse ja õhuniisutuse kohta leiate FA ajakirjast: Hingake sügavalt sisse! Kodu õhuniisutajad ja õhupuhastusseadmed

Tagage, et teie kodu õhk oleks puhas ja värske ning seega ka elanike ohutus ja tervis, ning otsustage juba täna osta toimiv seade, näiteks kodune õhupuhastaja.