Kas pudelite avaja võib olla disainer? Jah, võib! Siit leiad erinevaid pudelite avajad, mis saavad hakkama ka kõige kangekaelsemate pudelikorkidega - alates klassikalisest kuni ebatavalise pudelikorgini - nagu näiteks pudelikork, salapärane olend või... kurat! kurat! Need avajad ei ole mitte ainult praktiline täiendus teie köögi tööriistakomplektile, vaid ka lõbus kingitus õlle või ... oranži joogi armastajale. ...apelsinid. Pudeliavaja üle oleks tal kindlasti hea meel.

Ja kui me juba kuldse joogi austajate juures oleme - kuidas oleks meie õlletarvikud?

34 toodet

Oma igapäevaelu parandamiseks tasub panustada praktilisele pudeliavajale. Igaühel peaks olema üks kodus. Tänu sellele on võimalik korkidega pudeleid ohutult avada, kuid ka plastkorkide või šampanjapudelite lahti keeramine on palju lihtsam.

Mütsi avaja

Selgub, et sellel lihtsal vahendil on pikk ajalugu. Selle patenteeris 1893. aastal Alfred Louis Bernardin. Tema disainitud avaja oli aga püsivalt laua külge kinnitatud, mis tähendas, et seda ei saanud kuskil kasutada - midagi neile, kes armastavad õllega istuda..... Või kolm. Aasta hiljem patenteeris William Painter siiski käsitsi kasutatava ja seega mitmekülgsema korgiavaja, mis on tänapäevalgi kasutusel. Tasub teada, et Painter on ka pitskinnituste leiutaja. Huvitaval kombel leiutas ta 1892. aastal mütsi ja alles kaks aastat hiljem leiutas seadme selle avamiseks... Suurte vaimude teed lähevad siiski lahku!

Loomulikult on võimalik seda tüüpi lukustamisega tegeleda ka muul viisil, kuid seda ei soovitata. Kindlasti on turvalisem tugineda korki avajale. Korki avaja asetatakse korgile nii, et korgi ülemine osa toetub selle pinnale ja alumine osa haakub hammaste külge. Seade töötab hoova põhimõttel. Tõmmates avamismehhanismi käepidet ülespoole, eemaldatakse kork ja puudub oht, et käsi lõikub terava otsa külge.

Õlle avaja

Loomulikult ostame me kõige sagedamini õlleavaja. Kuldse joogi fännid eelistavad pigem osta jooki pudelites kui purkides. Pole vaja minna üksikasjadesse - need on faktid. Kuid selleks, et seda vahutavat jooki tarbida, peavad nad selle ise avama. Kuigi korgiga pudelid esinevad, kasutatakse kõige sagedamini klassikalist korki. Pudelite avaja on seega üks olulisi esemeid seas õlletarvikud iga õllejooja varustuses. Seetõttu on paljud pudelite avajad kompaktsed - et nad mahuksid taskusse, käekotti, seljakotti...

Loomulikult ei pea pudelite avajat kasutama ainult õlle avamiseks. Kaanel on suletud ka mineraal- ja allikavesi, värskelt pressitud mahlad, apelsinid. Nii et sa ei pea muretsema, kuidas aias, pikniku ajal või rannas mütsiga hakkama saada - võta lihtsalt oma taskusse sõber kaasa. Populaarne lahendus on võtmehoidja. Nii klassikalise kujuga, mis meenutab William Painteri patenteeritud rõnga või ketiga, kui ka väljapeetumal kujul. Õlleavaja võtmehoidjal on teiste selliste tarvikute ees see eelis, et võtmete külge kinnitatuna on see alati käepärast.

Kodus on hea mõte omada veidi suuremat, mugava käepidemega avajat. Hea mõte on, et see oleks vastupidav: nii kestab see aastaid. Igal pudelikorgi avajatel on metallist aas, kuid käepide võib olla valmistatud erinevatest materjalidest, mis on sageli kaunistatud või trükitud väljamõeldud kujundusega.

Trükitud õlle avajad on ideaalne kingitus poiss-sõbrale. Enamasti on neil mingi naljakas pilt või tekst. Sellised naljakad õlle avajad meeldivad kõigile. Nad toovad kööki veidi optimismi, nad äratavad tähelepanu ja on sageli naljakad. Naljakas õlleavaja võib oma iseloomu anda mitte ainult trükile, vaid ka vormile; näiteks FormAdore'is saab osta päikesekujulise, kuradi või kassi kujuga aksessuaari. Veelgi enam, huvitavaid õlle avajad on saadaval paljudes erinevates värvides.

Kui otsite köögi jaoks originaalseid vidinaid, siis on hea idee seinale paigaldatav pudelite avaja. Seinale riputatuna ei kaunista see mitte ainult tuba, vaid on ka alati valmis. Alternatiivina võib külmkapile panna magnetiga pudeliavaja. Väga praktiline on ka pudelikorkide hoidjaga pudelite avaja - see kogub pudelikorgid kohe kokku, nii et need ei ole pärast pidu igas nurgas majas.

Mütsi avaja

Pudelite avajad on peamiselt mõeldud pudelikorkide jaoks, kuid mõnikord võib olla raske avada ka plastkorgiga pudeleid. Sellised, mis on mahlade, mineraalvete ja õlide peal. Õnneks on köögiseadmete tootjad ka sellele mõelnud. Korkide avajad on valmistatud plastikust. Need võivad sarnaneda tangidega või olla palju huvitavama kujuga, näiteks kilpkonnakujulised.

Šampanja avaja

Mütsi avajad, mütsi avajad, Korgid - me teame seda. Kuid kas on olemas tarvikuid, mis muudavad pudelite avamise lihtsamaks, kuid šampanjaga? Selgub, et jah! See on hea uudis mitte ainult neile, kes korraldavad aastavahetuse pidu, vaid ka prosecco armastajatele. Šampanja avajaga on vahuveinikorki tõmbamine palju lihtsam.