Õlle joomisel "vabas õhus" (muidugi ainult lubatud kohas!) on oma võlu, kuid õlle professionaalsel degusteerimisel on sama lõbus. Selleks, et selle kuldse joogi maitsesügavust katkematult nautida, tasub varuda spetsiaalseid õlletarvikuid. Need vidinad tulevad kasuks piknikutel, grillipidudel ja kodupidudel. Need sobivad ideaalselt ka kingituseks õllesõpradele.

Õllekannud ja -prillid võib leida eraldi kategoorias!

Paar sõna kuldse likööri kohta....

Õlu on meie lemmikalkohol. See on peamine "meelelahutaja" sõpradega väljas toimuvatel koosviibimistel, perepidulikel pidustustel grill või jalgpallimängude vaatamine. Õlle joomisel ei ole oluline mitte ainult see, millist tüüpi alkoholi tarbitakse, vaid ka see, kuidas jooki serveeritakse.

Aksessuaarid õllejoojale

Kõige olulisemad õlletarvikud, mida iga õllesõber peaks kodus omama, on loomulikult õllekruusid. Ka klaasid võivad esile tuua ja rõhutada teatud õllesordi maitset, ja neist ei ole puudust. Kõige populaarsemad on õllekruusid, mida iseloomustab nende tugevus, vastupidavus ja suur käepide, mis muudab neid mugavaks käes hoida. Need on tavaliselt valmistatud kvaliteetsest paksust klaasist ja neid leidub kõige sagedamini baarides selles versioonis. Puudust ei ole ka muudest materjalidest valmistatud kannudest. Saadaval on ka keraamilised ja isegi puidust õllekruusid. Huvitav alternatiiv, eriti neile, kes unistavad oma jooki pidevalt jahutatuna hoida, on termilised õllekruusid. Nad kasutavad vaakumisolatsiooni, tänu millele säilib madal temperatuur kuni mitu tundi.

Lisaks kruusidele on olemas ka õlleklaasid. Need aksessuaarid meenutavad tulbi kuju ja koosnevad kokkuvolditud pealisest, sibulakujulisest kausist ja jalast. Tänu neile saab õlut serveerida äärmiselt esteetiliselt, joogi värvus on rõhutatud ja õllekõrre säilib anumas. Neile sarnased on õlleklaasid tuntud kui pokalid. Need on aga peenemad ja peenemad. Selliseid klaase on palju rohkem, nende valik sõltub konkreetsest õlletüübist, aga ka individuaalsetest eelistustest. Seda tüüpi õlletarvikute hulgas on veel Weizen, Snifter, Goblet, Stange, Prantsuse Jelly Glass, Pinta ja Teku klaasid.

Alkoholi serveerimise tarvikud

Oluline ei ole mitte ainult see, millises joogis te alkoholi joote, vaid ka see, milline on serveerimisviis. Lisaks õlletüübile sobivate klaaside ja kruuside valimisele tuleb hoolitseda ka joogi serveerimise eest. Sellele aitavad muidugi kaasa kandikud Oluline on serveerimisalus, millele saab asetada mitu pudelit või klaasi, kuid mitte ainult. Aluslauad on olulised ka selleks, et lauaplaadid, lauad ja pingid, millele jooke asetatakse, ei saaks märjaks. Pudeli- ja klaasialused Neil ei ole mitte ainult praktiline funktsioon; paljud neist näevad piisavalt originaalsed välja, et olla ka dekoratiivsed elemendid. Pudelimarkerite stopperid näevad sama head välja. Lisaks sellele, et iga külaline teab, milline õlu on tema oma, saavad pudelid ka välimuse ja jook püsib kauem värskena. Sellised korgid on tavaliselt valmistatud silikoonist, mis ei reageeri toiduga ja sellest valmistatud osi võib pesta nõudepesumasinas. Õlle serveerimisel tasub lisada disainerile Pudelite avajad mida saab nüüd osta erinevates originaalkujundites.

Õllekastid

Õllejoojatele on hädavajalikud vidinad, milles hoida oma lemmikjooki. Ei piisa ainult sellest, millisel temperatuuril tuleb alkoholi ladustada, vaid oluline on ka "ladustamise" meetod ise. Populaarsed on õllekastid, kuhu mahub mitu pudelit. Tänu asjakohasele sisemisele kaitsele ei puutu pudelid omavahel kokku, mis vähendab purunemise ohtu. Lisaks on selliseid kastid mugavad transportimiseks; disainerite mudelitel on spetsiaalsed käepidemed, mis võimaldavad konteinerit mugavalt hoida. Kuid sellega ei ole asi veel lõppenud. Mõned on varustatud isegi pudelite avajaga. Sellised õllevidinad leiavad laiemat rakendust. Need on populaarsed väliüritustel, mitte ainult alkoholi turvaliseks transportimiseks, vaid ka sellepärast, et neid saab kasutada näiteks tooli või lauana; loomulikult räägime siinkohal tugevast materjalist, näiteks terasest valmistatud kastidest.

Õllevidinad alkoholi jahutamiseks

Õllejoojatele mõeldud vidinate hulgas on tarvikuid, mis hoiavad õlut kauem jahutatuna. Lisaks eelmainitud termokruusile saavad birofiilid valida ka muid mugavusi. Saadaval on spetsiaalsed õllejahutid, mis kinnituvad pudeli külge. Paindliku "ümbrise" sees on isoleeriv vaht, mis võib hoida alkoholi madalal temperatuuril mitu tundi. Loomulikult tuleb see jahuti korralikult ette valmistada, pannes selle eelnevalt mõneks minutiks sügavkülma.

Õlut saab jahutada ka jääämbrisse asetades. Need on tavaliselt valmistatud metallist ja roostevabast terasest. Kõik, mida peate tegema, on täita need jääkuubikutega ja uputada õllepudelid sellesse. Selline jäämahutid on suurepärane idee kingitus birofiilidele.