Näita mulle oma taldrikut ja ma ütlen sulle, kes sa oled - see põhimõte ei kehti mitte ainult taldriku sisu, vaid ka roa enda kohta! Sügavad supi- ja pastataldrikud, lamedad õhtusöögitaldrikud või magustoidutaldrikud on mitmesuguse kuju, vormi ja värviga. Milline on teie jaoks ideaalne? Fancy värvilised taldrikud, elegantsed ja ajatud portselanist taldrikud või ehk rustikaalne kiviplaat? Kui unistate millestki ebatavalisemast, valige puit, klaas või metall. Ükskõik, mida te otsite, FormAdore'is on kõik olemas..... taldrikul :-)

739 toodet

trendid, uudised ja näpunäited ...

Taldriku lühike ajalugu

Taldrik - mis on iga kaasaegse laua oluline ese ja katteese - ei ole alati olnud esemeks eelajaloolistel lõkkeõhtutel või isegi Rooma pidusöökidel. Näiteks antiik-Roomas söödi vedelat toitu lusikataolise esemega, samas kui teisi toite söödi käsitsi. Oli põhjus, miks roomlased ühel küljel lamasid. Nad vajasid oma teise käega toidu järele jõudmiseks ja selle söömiseks ainult oma käega! Taldrikud olid luksus, mida vaid vähesed võisid endale kunagi lubada..... Õnneks on ajad muutunud ja tänapäeval ei saa me mitte ainult süüa iga sööki taldrikult, vaid ka valida taldriku suuruse, värvi ja materjali.

Lamedaid ja sügavaid plaate

Kuna ilma taldrikuta ei ole õhtusööki, ilma taldrikuta ei ole kaunilt kaetud lauda, rääkimata piimast ja teraviljast ilma taldrikuta, tasub tagada, et teie köök ja söögisaal oleks varustatud ilusate, elegantsete, kaasaegsete või värviliste taldrikutega, mis äratavad isu ja nälga ilusa disaini järele. Just neid plaate pakub FormAdore. On palju valida ja mida neid panna! Kuna FormAdore pakub kõige rohkem lameplaate, võib neid jagada peamiselt nende suuruse ja seega ka nende "säilivusaja" järgi. Kõige väiksemad sobivad magustoidutaldrikuteks - kookide, pirukate või eelroogade taldrikuteks. Keskmise suurusega taldrikud sobivad sõltuvalt teie eelistustest ideaalselt hommikusöögitaldrikuteks, magustoidutaldrikuteks, puuviljataldrikuteks või võileivataldrikuteks. Suurimad, õhtusöögitaldrikud seevastu moodustavad lauakatte aluse rikkalikuks hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiks, perepeoks ja õhtuks sõpradega ning mõnel juhul võivad need olla ka serveerimistaldrikuteks külmlõikude, kookide või puuviljade jaoks. Järgnevasse kategooriasse kuuluvad ka sügavad taldrikud - need sobivad ideaalselt pastade, salatite ja muidugi klassikalise puljongi, ema tomatisupi, kreemi- või puuviljasuppide jaoks.

Fancy ja moodsad taldrikud

Taldrikute kollektsioon sisaldab nii suuremate portselanist nõudekollektsioonide elemente kui ka individuaalseid disainilahendusi, mis on oma vormi, materjali või värvi poolest hämmastavad (meil on taldrikuid kaktuse, palmi, öökulli, rebase või isegi teie nime esimese tähega!). Ovaalsed, ruudukujulised või ristkülikukujulised taldrikud on huvitav alternatiiv klassikalistele ümmargustele vormidele ja muudavad teie laudade katmise erakordselt originaalseks ja modernseks. Värvilised taldrikud sobivad ideaalselt aiapidudeks, grillipidudeks ja laste pidudeks. Plastiktaldrikud lahendavad terrassil toimuva lõunasöögi ajal perekonna portselanitaldriku kaotamise probleemi. Sitsiilia motiividega taldrikud viivad teid juba ainuüksi neid vaadates tagasi maitsvasse Itaaliasse, samas kui Iittala värvilised taldrikud vapustavate vanade motiividega lummavad teie külalisi nii, et nad ei pööra enam tähelepanu sellele, mis tegelikult taldrikutel on. Tähelepanuväärsed on ka Seletti kollektsiooni Hybrid taldrikud, mis ühendavad mitte ainult eri ajastute motiive, vaid ka kultuuride, riikide ja isegi kontinentide motiive- ja seda kõike ühel taldrikul! Meil on ka seda ja teist klassikaliste ja valgete portselanist taldrikute austajatele. Tasapinnalised ja sügavad taldrikud Grand Cru kollektsioonist ja paljud Itaalia õnne tehase - Alessi kaubamärgi - kollektsioonid meeldivad neile kindlasti. Hoolitsege end laua eest, kus taldrik on peaosas!