Oleme Alessi toodete suursaadik ja suurim jaemüüja Poolas, meil on ulatuslik kaubaladu ja suurim Alessi toodete väljapanek riigis.

Alessi asutaja oli 1921. aastal Giovanni Alessi.
Disain, selle mõiste tänapäevases tähenduses, tuli ettevõttesse 1930ndate lõpus, asutaja esmasündinud poja Carlo kaudu. Ta oli enamiku kataloogis esitatud esemete autor enne 1945. aastat, mil ta esitas oma viimase disaini, tee- ja kohviterviisi "Bombe".

1970. aastal tõi Carlo ettevõttesse oma vanema poja Alberto, kellele ta järk-järgult andis üle vastutuse disaini juhtimise eest, ning seejärel sillutas aeglaselt teed teistele pere noorema põlvkonna esindajatele - poegadele Michele ja Alessio ning pojapojale Stefano, kes tõid ettevõttesse omamoodi loovuse ja värskuse süstid. See võimaldas Alessil arendada tipptasemel disainipoliitikat, mis on teinud temast selle nähtuse juhtiva esindaja, mida tuntakse kogu maailmas Itaalia disaini tehastena.

Üks Alessile tänapäeval iseloomulikke omadusi on võime ühendada tööstuslikule tootmisele iseloomulikud nõuded ja kalduvus käsitleda end pigem "rakenduskunsti uurimislaboratooriumina" kui traditsioonilises mõttes tööstusettevõttena. Siit tuleneb vajadus pidevate uuringute ja eksperimenteerimise järele ning alates 80ndatest aastatest katsetused uute materjalide ja tehnoloogiatega - puit, portselan ja keraamika, plast, klaas ja kristall, elekter ja elektroonika.

Alessi on oma tegevusaastate jooksul tootnud enam kui kahesaja disaineri poolt välja töötatud esemeid, kellest tasub mainida selliseid nimesid nagu Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni, Aldo Rossi, Michael Graves, Massimo Morozzi, Philippe Starck, Stefano Giovannoni ja Guido Venturini, Enzo Mari, Jasper Morrison, Marc Newson, Ron Arad..... ja Alessandro Mendini, kes on olnud ka disaininõustaja alates 1979. aastast.

662 toodet